CHP’de para sayma görüntüleri… Ali Rıza Braka’nın avukatından açıklama

O açıklamanın detaylarını CNN TÜRK muhabiri Melike Görür anlattı; Cumhuriyet Halk Partisi’nde 2019 yılında İl Başkanlığı binasının alımında kaydı geçtiği belirtilen o görüntüler gündemde ve hala yansımaları devam ediyor. İşte o para sayma görüntülerine ilişkin önemli açıklamalar var ve bazı iddialar var.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, o para sayma görüntülerine ilişkin ‘Usul açısından doğru değil’ ifadelerini kullanmıştı. Ancak dikkat çeken bazı iddialar var.

Buna göre Gökhan Taşkapan, ‘Oradaki herkes de şahittir. Paranın tesliminin benim ofisimde yapılmasını Ekrem beyin ekibi istedi. ‘Biz orada teslim edelim’ demişler. parayı elden kendileri getirdi. Mülk sahibinin böyle bir talebi olmadı.’ dediği iddia edildi. Ve bu iddianın aslında Gökhan Taşkapan avukatlık bürosunuın sahibi Ali Rıza Braka’nın avukatı böyle bir açıklama yaptığı belirtiliyor.

Bir yandan da gözler o dönemin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndaydı. Zaten CHP Genel Başkanı Özgür Özel de şu anki yönetimle aslında bir alakası olmadığı belirtmiş ve açıklamanın detayları için de Canan Kaftancıoğlu’nu işaret etmişti. Ve Kaftancıoğlu ise herhangi bir açıklama yapmadı. Bir yandan da bu olay yargıda. İstanbul İl Başkanlığı’nda çekildiği öne sürülen para sayma görüntülerine ilişkin soruşturmada eski CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu şüpheli sıfatıyla ifade vermeye çağrıldı. Aynı zamanda soruşturma kapsamında o görüntüler de olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Fatih Keleş eski İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas ve eski CHP İstanbul İl Başkanlığı Basın Danışmanı Can Poyraz’ın şüpheli olarak savcılıkça ifadesi alınmıştı.

Canan Kaftancıoğlu’nun da ifadeye çağrıldığı, şüpheli sıfatıyla belirtiliyor.

Bir yandan da aslında hem o iddialar hem yeni açıklamalarla para sayma görüntüleri hala gündemde.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x